Επιτυχία του μαθητή μας Παριαρούτη Στέφανου στον Τοπικό Μαθηματικό Διαγωνισμό ” Ο Θαλής”

Το σχολείο μας συγχαίρει τον μαθητή Παλιαρούτη Στέφανο της Α΄ Τάξης Γυμνασίου για την πρόκρισή του στην επόμενη φάση του 13ου  Τοπικού Μαθητικού Διαγωνισμού στα Μαθηματικά «Ο Θαλής για την Α΄ Γυμνασίου», που πραγματοποιήθηκε στις 4 Νοεμβρίου 2023 και διοργανώθηκε από το Τοπικό Παράρτημα της Ε.Μ.Ε. Μαγνησίας.

Ο Στέφανος θα συμμετάσχει στην επόμενη και τελική φάση του διαγωνισμού, που θα πραγματοποιηθεί το Σάββατο 20 Ιανουαρίου 2024 στα εξεταστικά κέντρα του Ν. Μαγνησίας.

Ευχόμαστε στον Στέφανο και σε κάθε παιδί που προσπαθεί να καταξιώνονται πάντα οι κόποι και η θέλησή τους. Καλή συνέχεια Στέφανε!