Daily Archives: 9 Μαΐου 2023

Ολυμπιακή εβδομάδα!

Η Ολυμπιακή εβδομάδα στα Σχολεία μπορεί να χαρακτηριστεί και ως η γιορτή του Ολυμπισμού και των αξιών η οποία θα μπορέσει να  ευαισθητοποιήσει τους μαθητές να ενστερνιστούν τα Ολυμπιακά ιδεώδη και να τα ενσωματώσουν στην καθημερινή τους ζωή. Έτσι και εμείς ακολουθώντας αυτό το εκπαιδευτικό  πρόγραμμα κάνοντας σχετική ενημέρωση που απευθύνεται στους μαθητές και διοργανώνοντας αγώνα ποδοσφαίρου όπου συμμετείχαν όλοι οι μαθητές του σχολείου μας καταφέραμε να βάλουμε το δικό μας λιθαράκι σε αυτή την προσπάθεια. Είναι πιστεύω όλων μας πως μόνο μέσα από την παιδεία μπορούμε να καταφέρουμε να χτίσουμε έναν καλύτερο κόσμο που βασίζεται σε ιδανικά και αξίες και μέσα από τον αθλητισμό μπορούμε να γίνουμε καλύτεροι άνθρωποι. Ένα μεγάλο μπράβο σε όλα τα παιδιά και τα καλύτερα έρχονται!