ΤΕΛΕΤΗ ΛΗΞΗΣ – ΚΑΛΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ

Με μια λιτή και συγκινητική τελετή αποχαιρετήσαμε σήμερα τη σχολική χρονιά 2023-24. Η εκδήλωση άνοιξε με τον χαιρετισμό της υφυπουργού Παιδείας κ. Ζ. Μακρή. Ο Δ/ντής κ. Κονιόρδος Γιάννης έκανε ένα σύντομο διοικητικό απολογισμό της χρονιάς και στη συνέχεια παρουσιάστηκαν όλες οι δράσεις του σχολείου την παρελθούσα χρονιά. Εκπαιδευτικά Προγράμματα, Όμιλοι, Επισκέψεις, Διαγωνισμοί και άλλες εκδηλώσεις και δραστηριότητες πιστοποιούν ότι η χρονιά που πέρασε ήταν πολύ γόνιμη και πλούσια εκπαιδευτικά. Οι εκπαιδευτικοί έδωσαν τον καλύτερο εαυτό τους δημιουργώντας ένα ζωντανό και παραγωγικό σχολείο προσφέροντας στους μαθητές και τις μαθήτριες με πολύπλευρο τρόπο γνώσεις, εμπειρίες, καλλιέργεια και ανάπτυξη ενδιαφερόντων και δεξιοτήτων. Στο δεύτερο μέρος της εκδήλωσης, αποχαιρετήσαμε τους τρεις μαθητές της Γ΄ Λυκείου μέσα σε κλίμα συγκίνησης, ενώ ο Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων πρόσφερε αναμνηστικά δώρα και ευχές. Ιδιαίτερα συγκινητική ήταν η στιγμή που τα παιδιά άκουσαν βιντεοσκοπημένα μηνύματα από παλιές τους καθηγήτριες. Τους ευχόμαστε κάθε καλό στη ζωή τους και ελπίζουμε πάντα να θυμούνται με νοσταλγία τη μαθητική τους ζωή. Στην εκδήλωση παραβρέθηκαν ο εφημέριος π. Κωνσταντίνος, ο πρόεδρος του Τοπικού Συμβουλίου Τρικερίου κ. Παλiαρούτης Ι. και φυσικά οι γονείς και μαθητές, ενώ ο μπουφές που είχε ετοιμάσει ο Σύλλογος Γ.Κ. τιμήθηκε ιδιαιτέρως! ΚΑΛΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ σε όλους και όλες και καλή αντάμωση τον Σεπτέμβρη!